Kıbrıs Tatilinde Eğlence Sadece Kumar Ve Konaklamadan Ibaret Değil

Hurşit Han hakkında inceleme bölümünde de belirtildiği gibi bu şahıs uyuşturucu kaçakçılığı yapmayı, uyuşturucu ithal etmeyi ve ticaretini yapmayı adeta bir meslek haline getirmiştir. Youssef GHARACHEHDAGHI, Lokman GODSİ, Mehmet ve Latif ALAKEL kardeşlerin, 07.09.1996 günü İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğünce düzenlenen operasyonda Hurşit HAN ve arkadaşlarından ele geçirilen (750) kgr. Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar’ın da İstanbul’da Yaşar Öz’ün evinde ele geçirilen ruhsatsız silahlar ile diğer sahte belgeleri Emniyet Genel Müdürlüğüne değerlendirilmek üzere istemesinin de yasal dayanağı yoktur. Meclis Araştırma Komisyonuna 30.1.1997 tarihinde bilgi veren İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Hanefi Avcı, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar’ın “Yaşar Öz’ün pasaport işlemlerinin çabuklaştırılması için kendisine talimat verdiğini de beyan etmektedir. Bunu Necdet Menzir 23.1.1997 tarihinde Meclis Araştırma Komisyonuna verdiği ifadede açıkça beyan etmektedir. Yine Mehmet Ağar, İstunbul Emniyet Müdürü Necdet Menzir ile yaptığı görüşmede Yaşar Öz’ün yapılacak bir istihbarat operasyonunda Devlet tarafından kullanılacağını ifade etmiştir.

#
Bahis Sitesi
Üyelik Bonusu
Puan
Siteye Git
1
1500TL %200
5.0⭐
2
600TL %100
4.8⭐
3
365 TL %50
4.8⭐
4
600 TL %100
4.6⭐
5
600 TL %100
4.6⭐
6
1000TL %100
4.5⭐
7
1500TL %100
4.5⭐

“Yaşar Öz’ün evinde yakalanan silah ve belgelerin, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar’ın emri üzerine Ankara’ya Mehmet Ağar’a gönderdiklerini ifade etmektedir. Yukarıda da izah edildiği gibi bu silahlar ve belgeler Komiser Levent Sevinç tarafından bizzat elden Ankara’ya getirilerek Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar’a elden teslim edilmiş ve karşılığında da teslim-tesellüm belgesi verilmemiştir. Suçların bizzat çete elebaşısı Ahmet Tekin Baykal’ın talimatı ile işlendiği zabıtanın üzerlerine fazla gelmemesi için suçların bir kısmının faili meçhul kalmamasına özen gösterdikleri, tanık, müşteki ve mağdurlar üzerinde korku oluşturdukları. 25.10.1996 günü Torbalı ilçesinde çetebaşına ait benzinlikte silahlı çete oluşturmak adam öldürmek, adam yaralamak, haraç toplamak amacıyla Ege bölgesinde kurulmuştur. Kara Kuvvetlerine ait 10011 numaralı BEECHCRAFT SUPER KING AIR B 200 uçağın Ankara Yenimahalle Posta İşletme Merkezine düşmesi sonucu Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis, P.Albay Fahir Işık, Kr.Plt. Ortağı olduğu banka vasıtasıyla veya başka şekillerde kara para aklama işlerine, uyuşturucu kaçakçılığına, haraç almaya, kumarhane işletmeye oldukça müsait bir yapıdadır. Bu çeteden 46 kişinin yakalandığı, 1991 yılından bu yana 18 kişiyi öldürdükleri, 7 kişiyi yaraladıkları, adam kaçırma, işkence, haraç toplamak ayrıca şahısların arazi, para vs.

Tarık ÜMİT olayında, kendisini Mehmet EYMÜR veya onun adına kimin aradığını hatırlamadığını, arayan kişinin “böyle bir kaybolma olayı var, bu konuyla ilgilenir misiniz” dediğini, “elbette ilgileniriz. Başbakan ve eşine yazıları 3 adet tehdit mektubu da yer alan millîyetçi gençler adına tehdit örgütsel bir suçu çaprıştırma açısından ilgi çekicidir. Belirttikleri hususları yer almaktadır. Mehmet Ali YAPRAK’ın 3 defa, Uyuşturucu Madde İmali ya da imalinde kullanılan maddeleri yakalatması sonucu Diyarbakır Devlet Güvenlik Mahkemesine sevk olunduğu ve hakkında Emniyetçe fiş düzenlendiği, Mahkemece serbest bırakılmış olduğu, ayrıca 04.09.1985 tarihinde Gaziantep İli, Mütercim Asım Caddesi Sadıkoğlu Sok. Mehmet Ali YAPRAK’ın kaçırılmış olduğunun duyulması üzerine Gaziantep Emniyet Müdürlüğünce soruşturmaya başlanmış, şüpheli (9) dokuz sanıktan (6) altısının savunmaları alınmış, (3) üç tanesinin firarda olduğu belirtilerek 1.6.1996 tarihinde fezleke düzenlenip Cumhuriyet Savcılığına sunulmuştur.